Užitečné informace – nápojový karton

K dosažení vyšší míry materiálové recyklace druhotné suroviny z NÁPOJOVÝCH KARTONŮ a z důvodů kompenzace vícenákladů spojených s manipulací, logistikou zejména u nestandartní velikosti a hmotnosti balíků, popřípadě dopravy menšího než kamionového množství k přelisování nebo k odběrateli či konečnému zpracovateli, jsme přistoupili od 1. 4. 2023 k výraznému navýšení odměny za využití – materiálovou recyklaci.

V případě, že nedisponujete takovým množství upravené druhotné suroviny Nápojový karton, které je potřeba k plnému vytížení kamionové přepravy, tak Vám nabízíme následující:

  • můžete využít nabídky některých odběratelů / konečných zpracovatelů, kteří umožňují kamion s nápojovým kartonem „doložit“ i jinou třídou materiálově využitelného sběrového papíru
  • můžete se obrátit na jiného úpravce odpadů ve smyslu možné spolupráce týkající se konsolidace množství druhotné suroviny Nápojový karton

Rovněž si Vám dovolujeme připomenout, že vytříděný nápojový karton můžete bezplatně předávat konečným zpracovatelům, společnostem GWV WERTSTOFFVERMARKTUNGS GMBH, Flexibau s.r.o. a PFR Europe Trade s.r.o. s tím, že náklady na dopravu ke konečnému zpracovateli jdou za dodavatelem.

Kontakty
Bc. Pavel Jiráček

manažer pro druhotné suroviny
jiracek@ekokom.cz
+420 722 977 219

Jan Končal

manažer pro druhotné suroviny
koncal@ekokom.cz
+420 603 828 522